Otrokovo grizenje je pojav, s katerim se soočamo tako strokovne delavke vrtca, kot tudi starši. Starši otroka, ki je bil poškodovan, so pogosto jezni in užaljeni, starši otroka, ki grize pa se lahko počutijo osramočene in nemočne. Z medsebojnim sodelovanjem med starši in strokovnimi delavkami vrtca, predvsem pa z usklajenim in doslednim odzivanjem na neprimerno vedenje, lahko grizenje preprečimo, hkrati pa otroke učimo spretnosti izražanja čustev ter reševanja konfliktov.

Otrokovo grizenje je v starosti od prvega do tretjega leta precej pogosto. Otrok lahko ugrizne iz različnih vzrokov in v različnih okoliščinah. Otroci v tem obdobju dobivajo prve zobke, ko jim grizenje še posebej prija. Ugriz je lahko tudi posledica jeze, če otroku nekdo vzame igračko. Včasih pa želi otrok dati samo poljub, pa stvari uidejo iz rok.

 

Več si lahko preberete v dokumentu, ki ga je pripravila Simona Schmidt.