Karierna orientacija – aktualno

Spoštovani učenci in učenke,

na tem mestu vas bomo od sedaj naprej obveščali o vseh aktivnostih s področja karierne orientacije.

Povabilo na razgovor preko ZOOM-a

Učence in starše vabim na individualne razgovore preko ZOOM-a, kjer se lahko pogovorimo o vaših razmišljanjih, dilemah, rezultatih na vprašalniku Kam in kako in o vsem ostalem, kar vas zanima v zvezi z vpisom v srednjo šolo.

Na razgovor se, prosim, vpišite v to tabelo.

Če vam noben od ponujenih terminov ne ustreza, se lahko dogovorimo preko e-naslova: melita.vegelj@gmail.com
Zoom povezava: https://arnes-si.zoom.us/j/2277284396

Pred razgovorom izpolnite priloženi vprašalnik in ga posredujte na zgornji e-naslov: Vprašalnik.

Virtualni dnevi odprtih vrat

Na nekaterih šolah organizirajo virtualne dneve odprtih vrat in na spodnjih povezavah, se jim lahko pridružite:

Srednja ekonomska šola Novo mesto (programi: ekonomska gimnazija, ekonomski tehnik, medijski tehnik) sporoča:

Spoštovani osnovnošolci in starši!
Obveščamo vas, da smo na šolski spletni strani http://www.esnm.si uvedli e-info točko, za POGOVORE Z NAMI V ŽIVO.
Vsak teden vam bomo eno uro na razpolago za pogovor o naši šoli in o programih, ki jih izvajamo.
Pridružite se nam lahko na povezavi zgoraj.
Pogovori bodo potekali vedno med 15.00 in 16.00, in sicer:
v sredo, 13. 1. 2021
v torek, 19. 1. 2021
v četrtek, 28. 1. 2021
Povezavo najdete na spletni strani šole: http://www.esnm.si/

Gimnazija Novo mesto (splošna gimnazija, splošna gimnazija – športni oddelek, oddelek mednarodne mature, klasična gimnazija) pa vas obvešča:

Dragi učenci in starši.
V letošnjem šolskem letu bomo zaradi COVID-19 situacije odprli vrata naše šole, Gimnazije Novo mesto, na nekoliko drugačen način.
Pred vami je prijava na dogodek Gimnazija iz prve roke, ki bo potekal v tednu od 18. – 22. 1. 2021 med 16.00 in 18.00.
Na dogodku se boste lahko preko aplikacije Zoom v živo pogovorili z dijaki, učitelji, svetovalnimi delavkami, športno in pedagoško koordinatorico, koordinatorico mednarodne mature, koordinatorjem klasične gimnazije ali ravnateljico.
Na pogovore se prijavite z vprašalnikom, ki je na voljo na tej spletni strani: https://1ka.arnes.si/a/8184.
Izbrali si boste lahko sogovornike in termin, ki vam ustreza. Na posameznih pogovorih bo lahko sodelovalo do 5 udeležencev, zato pohitite s prijavo, saj bo možna le do zapolnitve terminov.
Rok za prijavo na dogodek je do petka, 15. 1. 2021, do 14.00.
Osebne podatke, ki jih zbiramo s prijavo, bomo uporabili izključno za namen izvedbe dogodka ter jih bomo po zaključenem dogodku izbrisali.
Veselimo se vašega “obiska” in pogovora z vami.

Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija pripravlja v tednu med 18. in 22. 1. 2021 dogodke z naslovom Dnevi Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije. Poglejte si priloženi letak.

Spletne strani srednjih šol

Sicer imate veliko predstavitev šol in programov na spletnih straneh posameznih šol. V nadaljevanju vam posredujem povezave do srednjih šol, kamor se naši učenci najpogosteje odpravljate:

Naslove vseh srednjih šol in veliko zanimivih povezav pa lahko najdete na spletni strani Moja izbira.

Ministrstvo za šolstvo je objavilo obljubljeni zbirnik vseh srednjih šol po regijah s povezavami do njihovih spletnih strani.

Pomembne datume glede vpisa v srednje šole lahko najdete v tem dokumentu.

Informacije glede štipendij

Na tej povezavi so odgovori na aktualna vprašanja v zvezi s štipendijami.

Kopiram odgovor glede uveljavljanja dosežkov za pridobitev Zoisove štipendije:

Katere dosežke za pridobitev Zoisove štipendije v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 lahko uveljavlja dijak/študent, ki bo v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 prešel na višjo raven izobraževanja in se bo vpisal v 1. letnik izobraževalnega programa?

Vlagatelj vloge za dodelitev Zoisove štipendije ob prehodu med ravnmi izobraževanja v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 lahko v skladu s prvim odstavkom 80. člena ZZUOOP uveljavlja izjemni dosežek, ki ga je dosegel v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019 in v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021.

To konkretno pomeni, da lahko dijak, ki se bo v šolskem letu 2021/2022 vpisal v 1. letnik srednje šole,  za pridobitev štipendije za to šolsko leto uveljavlja dosežek iz 7. in 9. razreda osnovne šole.