V nedeljo, 2. 6. 2024, je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma potekala slavnostna prireditev Zotkini talenti 2024 (povezava na stran: https://talenti.zotks.si/rsvp/informacije). Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) organizira ta dogodek v čast najboljšim mladim talentom, ki so se s svojim znanjem, sposobnostjo in inovativnostjo najbolj izkazali v tem šolskem letu na področju tekmovanj iz znanj in na srečanju mladih raziskovalcev pod okrilje ZOTKS.

Na prireditev je bila z uvrstitvijo na 5. mesto v svoji kategoriji na tekmovanju iz Logike in osvojitvijo zlatega priznanja povabljena tudi učenka Zala Žlebir Kožuh. Z velikim ponosom sva jo spremljali mami Katarina in mentorica Tanja Lakner.V logiki je sicer tekmovalo 29 045 osnovnošolcev, osvojili so 293 srebrnih in 146 zlatih priznanj.

Za njen uspeh ji čestitamo in ji želimo še veliko takih dosežkov tudi v srednji šoli.

Tekmovanje, ki se je sicer zaključilo 11. 11. 2023, pa je bilo uspešno tudi za naslednje učence:

Gal Umek (9. r), Ema Pregrad (7. r) in Žana Zorko (7. r) so osvojili srebrno priznanje na državnem tekmovanju.

Žana Škofljanec (8. r) je osvojila bronasto priznanje na regijskem tekmovanju.

Vsem tekmovalcem še enkrat iskreno čestitamo.

Zapisala: Tanja Lakner, mentorica tekmovanja iz Logike