Enota Vila se je tudi v letošnjem šolskem letu pridružila akciji Slovenske Karitas “TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI“.                                                                                                                                    

V “Teku podnebne solidarnosti” otroci in odrasli tečejo in hodijo v solidarnosti do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.

Od šolskega leta 2011/2012 naprej gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje (40.075 km je obseg ekvatorja). Do sedaj nam je uspelo preteči že 12 krogov okoli ekvatorja (481.351,55 km).

Z akcijo pokažemo, da nam je mar za vse ljudi sveta in naš planet Zemljo!

V enoti Vila smo za namen teka izbrali moto PITNA VODA ZA VSE LJUDI NA PLANETU ZEMLJA.

K sodelovanju smo povabili starše. Med prvomajskimi počitnicami so družine Listkov, Pikic, Bonbončkov in Balončkov doma beležili svojo aktivnost.

Z otroki smo v dopoldanskem času pripravili športni dan Teka podnebne solidarnosti. Starejši dve skupini sta tekli na trim stezi pri šoli, mlajši skupini pa na označeni tekalni progi ob vrtcu. Bonbončki in Pikice smo povabili stare starše in starše na pohod po sprehajalnih poteh ob reki Savi. Tako smo skupaj zbrali  1131,2 km.

Kolektiv enote Vila