Današnji dan je UNESCO leta 1999 razglasil za svetovni dan poezije z namenom promoviranja branja, pisanja, objavljanja in učenja poezije po vsem svetu. Svetovni dan poezije je priložnost, da počastimo pesnike, spodbujamo branje, pisanje in poučevanje poezije ter zbliževanje poezije z drugimi umetnostmi.

Od danes na šoli poteka literarni natečaj Pesem za vse, ki vas vabi, da svojo pesem predstavite javnosti. Vaše poetične stvaritve opremite z imenom in priimkom ter jih oddajte v šolski knjižnici do torka, 2. 4. 2024.  Verjamem, da se med vami skriva pesnik oz. pesnica, zato vas lepo vabim, da se odzovete povabilu.

Ob pomoči učencev 4. razredov, sem pripravila pesmi, ki se nahajajo v košaricah na nižji in višji stopnji. Učenci in učitelji so si vzeli pesem in si tako polepšali dan. Nekateri izmed njih so jo podarili prijatelju.

Želim vam, da si na današnji dan vzamete čas za poezijo ter ji daste priložnost, da vas prevzame.

Zapisala: Marina Sokolovič