V okviru Nacionalnega meseca skupnega branja 2023 in vseslovenske akcije Pokloni čas, polepšaj dan, smo v torek, 26. septembra 2023, v šolski knjižnici organizirali medgeneracijsko druženje. Povabili smo tri gospe iz šolskega okoliša ter učence podaljšanega bivanja. Knjižničarka Marina sem prebrala pravljico Kit in babica ob kateri je stekel pogovor o vezeh, ki se stkejo med starimi straši in vnučki. Povabljene so nato govorile o svojem otroštvu in dogodivščinah, ki so jih doživele. Na koncu so nam predstavile še igre, ki so se jih včasih igrali.

Ko smo v dobri družbi, čas prehitro teče in tako se je zgodilo tudi pri nas, da se je naše druženje končalo prej kot smo si želeli. Bilo je prijetno in sproščujoče.

In kaj pravijo učenci?

• Meni je bilo najbolj všeč, ko so gospe govorile, kako je bilo, ko so bile one majhne.  (Žana, 3. c)
  • Meni bo ostalo v spominu branje knjige. (Leja, 3. c)
  • Všeč mi je bilo, da smo se igrali. (Edvard James, 3. c)