V četrtek, 4. 5. 2023, smo se z učenci drugih razredov odpravili v staro mestno jedro mesta Krško. Peš smo se odpravili od šole in uživali v čudovitem pomladanskem dnevu.

Razdelili smo se v tri skupine in se udeležili treh delavnic. Prva delavnica je bila na CSD Krško, kjer so učenci spoznali, kako tamkajšnji zaposleni skrbijo in pomagajo starejšim občanom. Učenci so z zanimanjem poslušali in sodelovali pri pogovoru. Druga delavnica je bila ogled dveh razstav. Najprej smo si ogledali Kapucinsko knjižnico in pa razstavo o Speedway-u, ki je učence navdušila. Sledil je še ogled nove Valvasorjeve knjižnice in seveda, kako bi drugače zaključili dan kot pa z dobro pravljico.

Ob koncu smo se peš odpravili nazaj v šolo, sproti pa smo si še ogledali mestni park, kjer nam je učiteljica Klavdija povedala nekaj besed o ljudeh, katerih doprsni kipi so razstavljeni v parku.

Dan je bil izobraževalen, zabaven, hkrati pa smo vanj vnesli tudi gibanje na zraku, saj smo prehodili dobrih 6 km.

Takšnih dni smo vedno veseli.

Učenci 2. razredov in učiteljice