V četrtek, 8. decembra, so se nekateri učenci OŠ Leskovec pri Krškem ob 18.00 uri zbrali pred šolo, saj so v zadnjih treh tednih prebrali knjigi Zeleno kolo oz. Dnevnik nabritega mulca. Učiteljice so jih sprejele s toplo dobrodošlico, in sicer s kolački, ki jih je spekla ena od mamic za vse otroke. Potem ko so si uredili kotičke za spanje, se je pričel zanimiv lov na zaklad na temo knjig. Ko so poiskali številne, po šoli skrite naloge in jih rešili, kar ni bilo lahko, saj so imeli le čelne lučke, so se odpravili v učilnico gospodinjstva, kjer so pojedli okusno večerjo. Po večerji so si ogledali filma Zeleno kolo in Dnevnik nabritega mulca. Razdelili so se v dve skupini. Po filmu so se še pogovorili o razlikah med filmom in knjigo in mnogi so se odločili, da knjiga ponuja več kot film. Nato so odšli v knjižnico in se pripravili za spanje. Po klepetu s knjižničarko Marino so se ob 11.45 odpravili spat. Po hodnikih kroži, da so se nekateri učenci pogovarjali do petih zjutraj (govorice niso potrjene)! Zjutraj so se naspani zbudili, se uredili za naslednji dan šole in se odpravili k pouku.

Pripravila: Eva in Tian, novinarja Šolske miši