Tekmovanje iz geografije  v šolskem letu 2022/23 je potekalo v torek, 15. 11. 2022. Prijavljeni učenci so se poglobili v različna gradiva na temo VODE SVETA. Literatura v obliki prispevkov, člankov in videoposnetkov je bila objavljena in dostopna v spletni učilnici naše šole.

Tekmovalci so bili razdeljeni v dve skupini:

  • 6. in 7. razredi – sodelovalo je 11 učencev
  • 8. in 9. razredi – sodelovalo je 13 učencev

Tekmovanje je potekalo brez zapletov, pri nadzoru sta pomagali učiteljici Bojana Abram Avsec in Blanka Mladkovič.

V skupini 6. in 7. razredov so lepe rezultate dosegli Matej Bajc, Lucija Krošelj ter Žiga Mlakar.

V skupini 8. in 9. razredi so največ znanja prikazali Laura Rostohar, Daša Pacek, Domen Hočevar ter Gal Umek.

Čestitke za lepe dosežke.

Za zdaj so rezultati še neuradni. Pričakujemo, da bo vseh 7 imenovanih učencev prejelo bronasta priznanja. Uradni rezultati bodo dali odgovor na vprašanje ali se je kdo uvrstil na državno tekmovanje. Najboljše možnosti za to ima Laura Rostohar.

Mentor: Franci Žibert