Učenci 1. D in 5. A smo se v četrtek, 14. 4. 2022, po malici odpravili v gozd, kjer smo imeli pouk na prostem. Na poti smo opazovali življenjska okolja. Pozorni smo bili na spremembe v naravi, ki se tedensko dogajajo (cvetenje dreves, brstenje, rast trave). Opazili smo tudi čebelnjak in čebele, ki so že zelo aktivne, v gozdu pa mlako in v njej mrest. Pogovarjali smo se o skrbi za čisto okolje in ravnanju z odpadki. Prvošolci so prisluhnili petošolcem, ki so utrjevali snov o rastlinah in fotosintezi.

Drugi del dopoldneva smo namenili likovnemu ustvarjanju. Prvošolci so z naravnimi materiali okrasili sovje pirhe iz kartona. Učenci petega razreda so se razdelili v skupine in ustvarjali Land art. Nastale so zanimive reliefne upodobitve.

Vmes smo pojedli sadno malico in preostali čas izkoristili za gibanje: tek preko ovir, hoja navkreber, kotaljenje, skoki in poskoki po gozdi poti.

Učiteljice Cvetka, Jasmina in Simona K.