V soboto, 9. 10. 2021, so se planinci iz 3. in 4. razreda Podružnične osnovne šole Veliki Podlog odpravili na pohod na Boč. Ob 8.00 smo se zbrali pred železniško postajo v Krškem, kjer smo se z vlakom odpravili do Poljčan.  Pred pohodom smo se okrepčali še s sendvičem, nato pa se malo pred 10.00 odpravili proti Boču, ki je med zadnjimi vrhovi v Karavankah. Vrh Boča (978 m) smo osvojili okrog 12.30 in se tam povzpeli tudi na razgledni stolp. Pot nazaj nas je vodila mimo Doma na Boču (658 m). Tam je sledil daljši postanek, kjer smo pomalicali in spili čaj. Čakal nas je še povratek v dolino, do železniške postaje Poljčane, kamor smo se vrnili prijetno utrujeni, saj smo prehodili 13 km, vendar veseli, da smo dosegli vrh. Sledila je še vožnja z novim vlakom, ki nas je ob 17.35 pripeljal v Krško. 

Mentorici planinskega krožka: Tamara Vardič in Darina Svozilova