2. aprila – na rojstni dan Hansa C. Andersena – praznujemo mednarodni praznik, s katerim želimo spodbujati ljubezen do branja in mladinskih knjig. Lepo vabljeni, da si preberete več o največjem pravljičarju vseh časov, prisluhnete pravljici, si ogledate animirano pravljico ter sami preberete eno izmed njegovih številnih del.

HANS CHRISTIAN ANDERSEN

Vsako leto druga nacionalna sekcija IBBY pripravi plakat in poslanico. Letošnjo poslanico in plakat je pripravila Ameriška sekcija IBBY (The United States Board on Books for Young People – USBBY). Poslanico je napisala pesnica Margarita Engle, plakat je ustvaril ilustrator Roger Mello.

Se morda še spomnite lanske poslanice Lakota po besedah? Pripravila jo je Slovenska sekcija IBBY.

BRALNO SPODBUJEVALNA AKCIJA

Vsako leto Slovenska sekcija IBBY pripravi bralno spodbujevalno akcijo ob 2. aprilu. Letos praznovanje povezujejo z jubilejem Kristine Brenkove pod naslovom Glasba besed Kristine Brenkove in besede v glasbi: 110 kakovostnih bralnih predlogov. Vabijo nas, da izmed 110 knjižnih poslastic izberemo svojo in prisluhnemo glasbi besed.

LIKOVNI NATEČAJ

Mlade ustvarjalce vabimo, da se udeležijo likovnega natečaja, ki ga pripravljajo v okviru praznovanja. Osrednja tema likovnega natečaja so junakinje, junaki in njihova junaštva v ljudskem pripovedništvu in pesništvu. Več pa si lahko preberete na povezavi.

Lepo vabljeni, da izberete svojo poslastico in se prepustite glasbi besed.

Zapisala: Marina Sokolovič