Spoštovani starši,

zimski čas je tudi čas širjenja različnih bolezni, zadnje čase tudi naglo širitev koronavirusa (COVID-19) tudi v naši bližini, zato smo na šoli in v vrtcu povečali skrb in sprejeli ukrepe za zmanjšanje možnosti za širjenje različnih virusnih in drugih okužb. Vzgojitelji v vrtcu in učitelji v šoli bodo z vsemi otroki oz. učenci ponovno in podrobneje predstavili pomen povečanja skrbi za pravilno umivanje rok, higieno kašlja in kihanja, prezračevanja prostorov in gibanja na svežem zraku.

Sprejeli smo vsakodnevne preventivne ukrepe:

  • Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60%. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Širjenje nalezljivih bolezni med otroki lahko preprečimo le tako, da otroci ostanejo doma ob prvih znakih bolezni in se vrnejo v šolo oz. vrtec, ko so popolnoma zdravi.
Po navodilih MIZŠ bomo na šoli in v vrtcu pripravili Načrt zagotavljanja kontinuiranega dela v času koronovirusa.

Vseskozi pa je najbolje slediti tudi navodilom NIJZ na spletni strani https://www.nijz.si/sl/pojav-novega-koronavirusa-2019-ncov.

 

V upanju na zdravje in dobro počutje vseh Vas lepo pozdravljamo!

 

Ravnateljica Jožica Repše