V preteklem šolskem letu smo zbrali učence za šolsko ekipo prve pomoči. Kot začetniki smo spoznali osnove oskrbe poškodb. V mesecu aprilu smo se udeležili regijskega tekmovanja osnovnošolskih ekip prve pomoči, kjer smo zasedli odlično drugo mesto. To nam je dalo zagon za delo v tekočem šolskem letu.

Tedensko obnavljamo znanja oskrbe poškodovancev in sodelujemo z RK Krško.

V soboto, 19. 10. 2019, smo zato organizirali delavnice prve pomoči v sodelovanju z RK Krško, kjer smo imeli 4 poligone z različnimi primeri poškodb (epileptični in asmatični napad, odprt zlom golenice, žulj, poškodba očesa, opeklina, nezavest in arterijska krvavitev). Pri delu so nas opazovali in usmerjali inštruktorji prve pomoči. Opozarjali so nas na pomen prvega pregleda, na mirnost, na primerno izvedbo oživljanja, povijanja in pogovora s poškodovancem.