Čarobnost prazničnega decembra, vonj po cimetovih piškotih in medenjakih, brezskrben otroški smeh in sreča v očeh, žal niso vsem samoumevni in uresničeni. Življenja lačnih in socialno šibkih ljudi ter predvsem otrok, ki so v tej praznični zgodbi najranljivejši je ogromno in preveč. Anina zvezdica je humanitarna organizacija, ki v zadnjih letih pomaga mnogim in riše nasmehe na obraze ljudi ter nas vse nevidno povezuje.

Prav zato se je naša enota Vila povezala z njo. V prvih decembrskih dneh smo zbirali hrano, šolske potrebščine, lepo ohranjene igrače in higienske pripomočke. Odzivnost družin na samo akcijo je bila odlična in hkrati dokaz, da imamo še kako močno razvite občutke za pomoč drugim. V samo nekaj dneh smo zbrali dobrin za cel šolski kombi.

Hkrati pa pri otrocih na tak način odrasli gradimo in z vzgledom kažemo ter privzgajamo občutke empatije, altruizma in solidarnostne občutljivosti, ki je še kako potrebna za zdrav razvoj družbe.

Drage družine, še enkrat VELIK HVALA za vašo pomoč in dobrotljivost! Skupaj zmoremo več!!!

Kolektiv enote Vila