V vrtcu Leskovec pri Krškem, v Enoti Pika Nogavička, smo se projektu Tradicionalni slovenski zajtrk pridružili z različnimi dejavnostmi na temo čebelarstva.

Od ponedeljka do petka smo strokovne delavke otrokom omogočale, da so ob igri, plesu, petju, knjigah, ustvarjanju in obisku čebelarja, spoznavali pomen čebel v naravi in za človeka.

Čebelar je otrokom predstavil veliko zanimivih predmetov, ki jih potrebuje pri delu s čebelami. Sladkanje z različnimi vrstami medu je otrokom omogočilo spoznavanje novih okusov in tudi, da uživanje čebeljih pridelkov prispeva k ohranjanju zdravja.

Teden smo v vrtcu zaključili z razstavo, ki smo jo poimenovali  Čebelice v vrtcu Pika Nogavička. Razstavljene izdelke in predmete smo pripravili v sodelovanju z družinami otrok in s čebelarji iz bližnje okolice vrtca.

V petek smo, po tradicionalnem zajtrku, skupaj s harmonikarjem zapeli pesem Lojzeta Slaka Čebelar in tako obeležili dan slovenske hrane.

Mali in veliki iz vrtca Pika Nogavička