Sreda, 25. 10. 2017 – Jezikovna pot

Ob pol osmih smo se učenci in učitelji zbrali pred OŠ Maksa Pleteršnika v Pišecah. Z avtobusom smo se najprej odpeljali v Krško pred OŠ Jurija Dalmatina, kjer so nam povedali nekaj o Adamu Bohoriču, Primožu Trubarju in Juriju Dalmatinu. Potem pa smo se odpravili še v Mestni muzej Krško in Valvasorjevo knjižnico Krško. V muzeju nam je vodička pripovedovala o Josepini Hočevar. Iz Krškega smo se odpeljali na Grad Brežice. Tam smo videli veliko poslikanih dvoran in stvari, ki so jih takrat uporabljali. Ob dveh pa smo šli nazaj v Pišece, kjer smo si ogledali hišo Maksa Pleteršnika, po katerem se šola imenuje. Po lepem dopoldnevu smo se okoli dveh vrnili nazaj v Leskovec.

Laura Cizerle, Albina Marinčič, 8.b

 

Četrtek, 26. 10. 2017 – Delavnice

V četrtek sva z učiteljem Gregorjem Germom odšli v Pišece. Ko smo prispeli, smo izbirali med plesno delavnico ali jogo. Odločili sva se za plesno delavnico. Po plesni delavnici smo odšli na zajtrk. Na izbiro smo imeli veliko hrane. Po odmoru so se začele delavnice. Midve sva odšli na likovno delavnico. Pričakale so nas tri učiteljice likovne umetnosti. Prva je prišla iz Srbije, s seboj je pripeljala tudi dva pomočnika. Druga učiteljica je prišla iz Ljubljane, tretja pa iz Semiča. Vsi smo dobili list papirja, na katere smo morali narisat eno od znamenitosti Pišec. Ni nama bilo lahko, saj Pišec sploh ne poznava. Tudi za to so poskrbeli – razdelili so nam veliko katalogov in slik, možnosti je bilo ogromno. Ko smo bili zadovoljni s skico, smo začeli risati na linolej, nato pa smo to še izrezali. Učiteljice so nam linolej odtisnile in dobili smo razglednico oz. čestitko z znamenitostjo Pišec. Po delavnici smo odšli na kosilo, ki je bilo odlično, nato pa smo se odpravili domov. Bilo je zelo zabavno. Ni nama žal, da sva obiskali likovno delavnico in Pišece.

Maruša Stritar in Neža Gričar, 8.a