Že nekaj let zapored poteka občinsko tekmovanje “Kaj veš o prometu?” na OŠ Leskovec pri Krškem. Sodelovale so osnovne šole iz občine Krško v kategoriji kolo in srednja šola ŠC Krško-Sevnica v kategoriji skuter.

Letošnji dogodek se je odvijal v torek, 10. 5. 2016. Učenci so se preizkusili v testiranju iz cestno prometnih predpisih, vožnji po cestnih površinah in spretnostni vožnji na poligonu. Za varnost tekmovalcev so poskrbeli policisti in prostovoljci, za ocenjevanje pa inštruktorji avtošol, predstavniki občine in občinski SPV.

Ekipo kolesarjev OŠ Leskovec pri Krškem pod mentorstvom F. Žiberta so sestavljali učenci: Luka Kerin, Dominik Lakner, Mitja lavrinšek in Žan Mavsar. Ekipa je osvojila prvo mesto ter tako prehitela OŠ Jurija Dalmatina iz Krškega. Med posamezniki pri domačinih sta se najbolje uvrstila Dominik Lakner na 2. mesto in Luka Kerin na 4. mesto.

Čestitke tako posameznikom kot ekipi za prizadevnost in seveda za lepe dosežke.