Trobenta_rd_01Danes smo praznovali rojstni dan našega Lenarta, ki je prvi v skupini dopolnil 4 leta.

Kot ponavadi smo mu v jutranjem krogu na njegovo željo zapeli štiri pesmi, mu voščili in podarili dve knjižni kazali. Lenart si je zaželel skrito željo in na torti upihnil svečko. Z izbranim prijateljem je otvoril ples. Kasneje pa so se mu na plesišču pridružili še ostali otroci.

Po plesu pa je sledilo veliko presenečenje. Obiskali so nas trije glasbeniki s trobili. Spoznali smo trobento in rog. Najprej so bili otroci malo zadržani in so samo od daleč opazovali in poslušali. Kasneje pa so se opogumili in so zraven zaplesali in zapeli. Kdor je želel, si je instrument ogledal tudi od blizu in pritiskal na tipke.

Preživeli smo lepo dopoldne v družbi glasbenikov.

Zahvaljujemo se družini Zabret za poučno praznovanje rojstnega dne. Hkrati tudi hvala za sladke dobrote in podarjene otroške revije.