Mafin_rd_01Danes smo pri Sončkih praznovali Andražev rojstni dan.

V jutranjem krogu smo mu zapeli nekaj otroških pesmi. Nato je sledilo voščilo slavljencu, pihanje svečke na torti in obdaritev (lutka na palici).

Glasba nas je privabila na naše plesišče, kjer smo zaplesali na priljubljeno glasbo in na koncu Andražu zapeli še “Vse najboljše”.

Nato je sledilo glavno presenečenje današnjega praznovanja: peka borovničevih mafinov. Otroci so si oblekli predpasnike, umili roke in se pripravili za peko. Spoznali smo sestavine, jih poimenovali, jih mešali in okušali. Maso smo vlili v modelčke in naša pridna kuharica nam jih je spekla.

Medtem, ko smo čakali, da se mafini spečejo, smo se odpravili na igrišče, kjer nas je Andraž obdaril s piščalkami. Vsi smo bili zelo razigrani in dobre volje.

Komaj smo dočakali kosilo, saj je po njem sledila naša sladica. Pojedli smo jo do zadnje drobtinice.

Hvala družini Pintar za čudovito popestritev našega dopoldneva, v katerem so otroci zelo uživali in za piščalke ter prigrizke.