V petek, 20. 11. 2015, se je po vseh slovenskih šolah in vrtcih postregel slovenski tradicionalni zajtrk.

Prav prijetno jutro so nam tokrat pričarali otroci iz oddelka Škratki skupaj z vzgojiteljico Janjo Furar  v enoti vrtca Pika Nogavička. Na zajtrk so povabili g. župana Mirana Stanka in g.ravnatelja Antona Bizjaka.

G. županu smo najprej predstavili in pokazali notranjost vrtca, z veseljem je pokukal še v vsak oddelek vrtca, kjer skupno prebiva več kot 100 otrok. Kljub stari stavbi je čutiti prijetno klimo in zadovoljstvo otrok.

Na mizi je bil bel prt, kvačkan rdeč nageljček, v košarici temen kruh, pa maslo, med, mleko in jabolka. Otroci oddelka Škratkov so ga prisrčno opomnili na bonton pri mizi in čiste roke. Zahvalna pesmica pa je bila tudi tokrat nepogrešljivi del zajtrka.

Naše druženje smo tako zaključili s polnimi trebuščki in še vedno drži star pregovor: “Prazna vreča ne stoji pokonci”.

Video posnetek našega druženja, si lahko ogledate tudi na lokalnem programu Vaš kanal in Ansat Tv. Lep video posnetek si lahko tudi pogledate na spletni strani Televizije Vaš kanal.

 

Vesna Šinko, Svet staršev za vrtec
FOTO: V.Š.