V Kopru, dne 4. 6. 2015, smo se udeležili državnega tekmovanja v atletiki za osnovne šole. Za našo šolo je tekmovalo šest deklet. Vsa dekleta so kljub vročemu dnevu dosegle odlične rezultate.

Nika Plankar je s preskočenimi 165 cm v višino postala državna prvakinja, Dea Fackovič Volčanjk je s preskočenimi 527 cm v daljino dosegla 7. mesto, Žanin Kužnik je v daljino skočila 506 cm in dosegla 10. mesto.

Pri mlajših učenkah sta nastopili Dea Pacek v skoku v daljino z rezultatom 450 cm in doseženim 15. mestom ter Ana Dolmovič Jeler v skoku v višino in dosegla 8. mesto z rezultatom 138 cm.

Kot zadnja disciplina na tekmovanju je bila štafeta 4 x 100 m, v kateri so tekmovale naše devetošolke: Žanin Kužnik, Nika Plankar, Žana Županc in Dea Fackovič Volčanjk in dosegle odlično sedmo mesto v državi.

Vsem tekmovalkam iskreno čestitamo!

 

Zapisala: Žanin Kužnik