V vrtcu Pika Nogavička, smo v sredo, 20. 5. 2015, imeli poseben dan, saj se je na obisk v reševalnem vozilu pripeljal reševalec, gospod Sebastjan, iz Zdravstvenega doma Krško.

Otroci so z zanimanjem opazovali, spoznavali, odkrivali zunanjost in notranjost reševalnega vozila.

Opazovali smo zunanjo podobo vozila z vsemi napisi, intervencijske luči, z reševalcem smo se pogovarjali o pomenu reševalnega vozila in delu reševalca.

Otroci so z zanimanjem vstopali v notranjost vozila in spoznavali medicinsko opremo.

Reševalec je otrokom omogočil, da so spoznali stol za prevoz po stopnicah, nosila z zložljivim podnožjem in pomožna nosila, na katera so lahko tudi legli in pogumno dovolili pripenjanje z varnostnim pasom.

Zahvaljujemo se gospe Vesni Šinko za sodelovanje pri organizaciji predstavitve reševalnega vozila in gospodu Sebastjanu za prijazno opogumljanje in spodbujanje otrok.

Marinka Slemenšek