Kenguru_rd_01Ajdin rojstni dan je bil živalsko obarvan, saj ima nadvse rada kenguruje. V vrtec je prinesla veliko slik kengurujev in tudi plišastih igrač. Izvedeli smo, kje živijo, s čim se prehranjujejo, kako izgledajo in še veliko zanimivega. Poslušali smo zgodbico o mami kengurujki z malim kengurujem.

Zato smo se tudi mi ta dan spremenili v kenguruje in si na glavo nadeli ušesa ter jih oponašali pri gibanju in poskakovanju. Seveda brez malih kengurujev ni šlo. Namesto vreč so v naše hlače smuknili majhni kenguruji (pliškoti).

Skupaj smo rajali, peli in se veselili. Na željo Ajde smo zapeli tri pesmice in ji ob pihanju svečke na torti zaželeli »vse najboljše«. Verjetno boste uganili, kaj je krasilo Ajdino torto.

Obdarili smo jo z darilom, Ajda pa nas je pogostila s slastnimi dobrotami in sokom.

Naša slavljenka nas je presenetila s čudovito knjigo “Pogumni pingvinček”, ki smo jo z veseljem takoj prebrali. Bila nam je zelo všeč, zato bo stalnica na naši knjižni polici.

Preživeli smo zares lepo dopoldne in verjamemo, da se je tako nadaljevalo tudi Ajdino praznovanje doma.