V petek, 21. 11. 2014, se je po vseh slovenskih šolah in vrtcih postregel slovenski tradicionalni zajtrk. Tako je bilo tudi v vrtcu Pika nogavička v Leskovcu pri Krškem. Prav prijetno jutro so nam pričarali otroci iz oddelka Škratki, prisrčno so uredili prostor in slišala se je domača pesem ob zvoku citer. Na zajtrk smo povabili ga. Melito Čopar, direktorico občinske uprave Krško, ga. Majo Koretič, pomočnico ravnatelja za vrtec in g. Antona Bizjaka, ravnatelja.

Na mizi je bil temen kruh, med, čaj, mleko, maslo in jabolka. Zajtrk je najpomembnejši obrok v dnevu, in še kako drži pregovor “prazna vreča ne stoji pokonci” ali pa “imej kraljevski zajtrk in beraško večerjo”. Otroci so nas prisrčno opomnili tudi na bonton pri mizi in čiste roke.

Naše druženje smo zaključili še s sprehodom skozi vrtec, kjer smo ga. Meliti Čopar predstavili še ostale oddelke vrtca, kjer skupno prebiva več kot 100 otrok.

Vesna Šinko, Svet staršev za vrtec
FOTO: V.Š. (Kulturno društvo Leskovec pri Krškem)