V četrtek, 13. 11. 2014, smo se starši skupaj z otroci oddelka Palčki, vrtca Pika Nogavička srečali v mladinskem oddelku Valvasorjeve knjižnice v Krškem.

Ob pravljici Jabolko, ki nam jo je pripovedovala ga. Antonija Amon smo se podali v svet domišljije in igre. Junaka iz pravljice ježek in miška sta očarala otroke. Nas starše pa so otroci, z vzgojiteljicama Marinko in Andrejo razveselili s plesom in pripovedovanjem pesmic in izštevank.

Starši smo se skupaj z ga. Antonijo pogovorili o pomenu knjige in branja v predšolskem obdobju. Skupaj smo raziskovali mladinski oddelek in kopico poučnih ter zanimivih knjig, ki kar vabijo otroke, da jih primejo v svoje roke.

Naj branje in druženje ob knjigi ostane del našega vsakdana. Kljub poplavi novih tehnologij. Še kako drži star pregovor:
Kdor bere, si cekin iz tal pobere!

mamica Vesna

foto: V. Š. Kulturno društvo Leskovec pri Krškem