Berem eko mislim eko ravnam ekoV današnjem času raznovrstnih informacijsko – komunikacijskih tehnologij, je ohranjanje odnosa do knjige še posebej nujno in pomembno. Tudi v letošnjem šolskem letu si želimo, da bi z branjem še naprej na najučinkovitejši način, preko ustvarjalnega mišljenja, krepili ekološko zavest s pomočjo knjige.

Projekt EKO BRANJE ZA EKO ŽIVLJENJE nudi veliko možnosti za kreativnost. Pomeni eno od poti za vzpodbujanje otrok in učencev k branju tovrstne literature z ekološko tematiko in s tem prispeva k razvoju okoljskega izobraževanja slovenskih ekošol.

Eko bralna značka se deli na 2 stopnji:

  • 1. stopnja: od 1. do 3. razreda  (mentorica Daniela Stamatović)
  • 2. stopnja: od 4. do 7. razreda  (mentorica Jasmina Mlakar)

Eko bralna značka se zaključi 22. aprila na Dan Zemlje.

Navodila in seznam knjig za 1. stopnjo.

Navodila in seznam knjig za 2. stopnjo.