V soboto, 11.5. 2024, se je naša ekipa prve pomoči udeležila Državnega tekmovanja prve pomoči učencev osnovnih šol v Slovenskih Konjicah.

Ekipo sestavljajo Daša Pacek, Klara Hudoklin, Laura Rostohar, Ajda Dimnik, Zala Stropnik in Vid Pirc, ki je vodja ekipe.

Po zanimivem kulturnem programu in informacijah o samem poteku tekmovanja, so se najprej preverili v znanju teorije. Nato je sledilo preverjanje praktičnega dela na petih deloviščih s tremi poškodovanci. Med čakanjem na vstop na delovišče smo imeli počivališča z zanimivimi dejavnostmi.

Oskrbeti so morali pester nabor poškodb: nezavest, TPO otroka, pik čebele – alergijska reakcija, poškodba trebuha, odprt zlom noge, opeklina, srčni infarkt, amputacija roke, huda krvavitev nadlahti, zlom ključnice,… Na vsa delovišča so vstopili samozavestno in odločno. Bili so favoriti ocenjevalcev.

Na koncu so ocene zadoščale za odlično tretje mesto.

Ponosna, vesela mentorica
Karmen Ančimer Poteko