Sončno četrtkovo popoldne je omogočilo, da smo v vrtcu Leskovec pri Krškem izpeljali športno popoldne, ki smo ga poimenovali Razigrana migarija. Na športnem igrišču pri OŠ Leskovec se nam je pridružilo res lepo število vrtčevskih družin, katerim je bil dogodek namenjen. Otrok se je sam ali ponekod s staršem preizkusil v več postajah, kjer je preverjal svoje gibalne spretnosti v hitrosti, moči, ravnotežju, koordinaciji, preciznosti in vzdržljivosti. V prvi vrsti pa je bil namen, da se v gibanju otrok zabava. S svojo družino je pridno zbiral štampiljke na svojem kartončku, ki jih je dobil po koncu opravljanje naloge na postaji. Zbran kartonček štampiljk je otroku prinesel medaljo, ki je bila vredna obeležitve v fotokotičku, ki so ga v ta namen pripravile naše sodelavke in fotografirale družine za spomin. Poskrbljeno je bilo tudi za vodo in sadne vitamine.

Razigrani in nasmejani otroci, pozitivna energija zaposlenih in staršev ter njihovi odlični odzivi, za piko na i pa še krasen, pomladni dan, so bili deležniki, ki so potrdili, da je bila prireditev zares uspešna in smiselna. Prepričani smo, da je dogodek doprinesel k povezovanju vrtca in družin.

Strokovne delavke vrtca Leskovec pri Krškem