V četrtek, 4. 1. 2024, smo se učenci celotnega 1. triletja centralne in podružnične šole podali na pot proti štajerski prestolnici, kjer smo si ogledali čisto pravo baletno predstavo z naslovom Hrestač. Pot do oddaljenega Maribora je minila zelo hitro, saj smo bili vsi v veselem pričakovanju predstave. Nanjo smo se namreč zelo dobro pripravili že pred počitnicami. Skupaj z učiteljicami smo na različne načine spoznali njeno vsebino, ki nas je zelo pritegnila in nas popeljala v praznično vzdušje. Kljub temu da je bila baletna predstava kar dolga, sploh za otroke naših let, smo se popolnoma vživeli vanjo in jo spremljali od prve do zadnje minute, kar si lahko vsi skupaj štejemo za velik uspeh. Hkrati pa smo še enkrat dokazali, da skupaj zmoremo res veliko, saj se zavedamo, da je ogled takšne predstave pravzaprav privilegij, ki zahteva veliko organizacije in skupnega sodelovanja vseh. Menimo, da nam je  vsem skupaj prav zares uspelo, saj smo prepričani, da je bil ogled baletne predstave za vse nas enkratna izkušnja! Po predstavi je sledila še zaslužena malica iz nahrbtnika in sprehod po čudovitem, s soncem obsijanem, Mariboru.

Učenci in učiteljice 1. triletja