Spoštovani,

na žalost vas moramo opozoriti, da so se na šoli pojavile naglavne uši. Prosimo vas, da vsakodnevno pregledate lasišče svojega otroka. V primeru, da boste pri svojem otroku zaznali omenjeno težavo, naj ta ostane doma.  V lekarni se lahko pozanimate o številnih preparatih, ki so na voljo za odpravljanje te nevšečnosti.

Omenjene težave lahko rešimo le s skupnimi močmi, zato vas prosimo za sodelovanje z željo, da omenjeno čim hitreje odpravimo.

 Včasih je bila ušivost spremljevalka revščine in slabih higienskih navad, danes pa se pojavlja brez pravila, tudi v državah z najvišjim standardom. Najpogostejše so naglavne (sive) uši, ki ne prenašajo bolezni, vendar s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje. Objavljamo gradiva, ki naj bodo v pomoč pri preprečevanju uši in pri ravnanju v primeru, da se uši pojavijo.

Gradiva za starše, ki imajo pri preprečevanju in odpravljanju ušivosti ključno vlogo: Nacionalni inštitut za javno zdravje (https://www.nijz.si/usi-naglavne-usi).

vodstvo šole