Skoči na glavno vsebino
07 49 04 060
 

Naglavne uši

Spoštovani,

na žalost vas moramo opozoriti, da so se na šoli pojavile naglavne uši. Prosimo vas, da vsakodnevno pregledate lasišče svojega otroka. V primeru, da boste pri svojem otroku zaznali omenjeno težavo, naj ta ostane doma.  V lekarni se lahko pozanimate o številnih preparatih, ki so na voljo za odpravljanje te nevšečnosti.

Omenjene težave lahko rešimo le s skupnimi močmi, zato vas prosimo za sodelovanje z željo, da omenjeno čim hitreje odpravimo.

 Včasih je bila ušivost spremljevalka revščine in slabih higienskih navad, danes pa se pojavlja brez pravila, tudi v državah z najvišjim standardom. Najpogostejše so naglavne (sive) uši, ki ne prenašajo bolezni, vendar s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje. Objavljamo gradiva, ki naj bodo v pomoč pri preprečevanju uši in pri ravnanju v primeru, da se uši pojavijo.

Gradiva za starše, ki imajo pri preprečevanju in odpravljanju ušivosti ključno vlogo: Nacionalni inštitut za javno zdravje (https://www.nijz.si/usi-naglavne-usi).

vodstvo šole

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost