April je mesec knjig in branja, saj obeležujemo kar dva pomembna dneva povezana s knjigami. Mesec branja otvorimo 2. aprila, ko praznujemo mednarodni dan knjig za otroke, zaključimo pa 23. aprila na svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Bralni mesec bomo obeležili z različnimi dogodki, ki bodo potekali v šolski knjižnici. Prvi teden v aprilu bomo izvedli projekt z naslovom Menjaj branje in sanje, kjer bomo izmenjali knjige. Osnovni cilj projekta je vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi ter pomagati pri vzgoji otrok v trajne bralce.

Dragi učenci, vabim vas, da pobrskate po vaših knjižnih policah in izberete knjigo, ki je ne potrebujete več ter jo želite podariti. Knjigo (novo ali odlično ohranjeno) prinesite v knjižnico in jo podarite bodočemu bralcu knjige. Če želijo, lahko napišejo posvetilo in narišejo ilustracijo.

Učenci naj knjigo ali več njih prinesejo v šolsko knjižnico. Knjige bomo zbirali od ponedeljka, 3. 4. 2023, do srede, 5. 4. 2023. V četrtek, 6. 4. 2023, si bodo učenci v šolski knjižnici izmenjali knjige. 

Učenci podružnične šole Veliki Podlog naj knjige predajo svojim razredničarkam. Knjige bomo zbirali od ponedeljka, 3. 4. 2023, do četrtka, 6. 4. 2023. V petek, 7. 4. 2023, si bodo učenci izmenjali knjige. 

Pripravila: Marina Sokolovič