V torek smo v knjižnici izvedli prireditev Čaj in kamišibaj, s katerim smo obeležili svetovni dan pripovedništva ter svetovni dan poezije. Naši učenci in učenke so nas z zgodbami in pesmicami popeljali v čudovit pomladni čas. Preberite si, kaj je o dogodku napisal novinar Šolske miši Tian Simončič.

Pripravila: Marina Sokolovič

V torek, 21. 3. 2023, smo v šolski knjižnici imeli prireditev Čaj in kamišibaj. Začela se je ob 18.00, ko nas je šolska knjižničarka toplo sprejela. Na začetku nam je povedala, kaj je kamišibaj in od kod izhaja, za prvo točko je zaigral klarinet,  potem pa so kamišibajkarji začeli s svojimi pripovedmi. Bilo je zelo zanimivo, povedali so nam veliko zgodb: od Bogate in revne sestre do Pravljice in morje. Seveda čaja in kamišibaja ne bi moglo biti brez čaja, zato so nas po končanih točkah čakale sladice in čaj. Bilo je zelo zabavno.

Zapisal: Tian Simončič 8. c, Šolska miš