V ponedeljek, 6. 6. 2022, so se na prireditvi ob zaključku bralne značke zbrali najbolj goreči ljubitelji knjig –učenci, ki so opravili bralno značko. Bralno leto smo zaključili v prijetnem vzdušju ob druženju z g. Igorjem Cvetkom in ga. Jeleno Sitar iz Gledališča Zapik.

Učenci razredne stopnje so si ogledali lutkovno predstavo Zverinice iz Rezije, prisluhnili avtentični glasbi na citiro in bunkulo ter za konec zaplesali rezijanski ples.

Učencem predmetne stopnje sta g. Cvetko in ga. Sitar predstavila več kamišibajskih zgodb. Ena izmed njih je bila Apel in čevljar.

Gledalci so bili nad predstavama navdušeni.

Vsem učencem, ki so se podali na pot branja in osvojili bralno značko, iskreno čestitamo. Naj vas vznemirjenje ob prebiranju knjig, branju dobrih zgodb in spoznavanju novega spremlja skozi vsa leta šolanja in tudi kasneje, ko boste odrasli.

Zapisala: Marina Sokolovič