Praznični december smo prvega decembra otvorili s smehom, plesom, s petjem in z zabavo. Srečali smo dedka Mraza, pravljične junake, mesece, pevce, igralce, instrumentaliste in razvijali otroško ustvarjalnost in domišljijo. Mala telovadnica se je spremenila v zimsko pravljico, kulturno prizorišče. Z učenci smo snemali igrice, pesmice, deklamacije in dva vezna teksta. En posnetek vseh nastopajočih skupin bomo poslali v Dom starejših občanov Krško, v Dom upokojencev Brežice ter v VDC Krško. Z drugim posnetkom pa bomo razveselili naše prvošolčke in njihove učiteljice, saj bodo 14. 12. 2021 sprejeti v skupnost učencev šole. Snemala je Dženi Rostohar, sodelovali pa so učenci interesne dejavnosti Radi nastopamo, učenci 1. c razreda, učenci 3. b razreda, tri učenke 5. a razreda in Zarja Sevšek, ki je brala vezni tekst.

Naj se veseli december nadaljuje v barvah pisanih lučk, veselja in smeha. 

Manica Žibret