V četrtek, 18.11.2021, smo v šoli imeli organiziran tehniški dan na temo “digitalna dieta”. Zbrali smo se ob 7.30 v matični učilnici, kjer nam je razredničarka razložila o bontonu na spletu. Po končani uri z razredničarko, je do nas prišel gospod podravnatelj. Z njim smo se naprej pogovarjali o času, ki ga preživimo za elektronskimi napravami. Potem pa smo vsak zase opravili anketo o odvisnosti od elektronskih naprav. Naslednjo delavnico so vodile učiteljice za matematiko. Z njihovo pomočjo smo nadgradili svoje znanje dela s spletno učilnico (pošiljanje dotatek v spletno učilnico). Ustvarili smo tudi svoj dokument, ki smo ga slikali in naložili v spletno učilnico. Četrta delavnica pa je bila v računalnici. Tu smo vsak na svojem računalniku ustvarili nov wordov dokument, ga pretvoriliv PDF obliko, ter ga poslali učiteljici v pogled.

Mogoče pa imajo odrasli res prav, da preživimo preveč časa za elektronskimi napravami. Vsaj tako so kazale ankete.

Tehniški dan je bil zelo uporaben, lahko smo se veliko naučili. Meni je bil ta dan zelo všeč in upam še na kakšnega podobnega.

Lea Pirc, 7.c