”Dobra knjiga je zlata knjiga” je dejal France Bevk, ki se je rodil 17. septembra 1890, in na isti dan leta 1970 preminil.  Na ta dan se vsako leto uradno začne branje za bralno značko, ki se zaključi 2. aprila na mednarodni dan knjig za otroke.

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in dviga bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje.

Bralce vzgajamo že od malega in veseli smo, da nam Društvo Bralna značka Slovenije vsako leto podari knjižne nagrade za vse prvošolce. Letos so se razveselili zbirke ugank z naslovom Ponikalnice Miroslava Košute. Učenci se bodo kratkočasili ob ugankah z rimo in soljo ter občudovali ilustracije, ki so nastale izpod rok ilustratorke Suzi Bricelj.

Naj jim prvi obisk šolske knjižnice ostane v lepem spominu in naj se z veseljem vračajo med knjižne police!

Zapisala: Marina Sokolovič