V 1. a razredu smo obeležili svetovni dan poezije, ki ga praznujemo 21. marca. UNESCO je leta 1999 ta datum razglasil za svetovni dan poezije z namenom promoviranja branja, pisanja, objavljanja in učenja poezije po vsem svetu. Namen je zagotoviti prepoznavnost ter spodbuditi nacionalna, regijska ter mednarodna poetska gibanja.

V razredu smo se spoznali z nekaterimi slovenskimi pesniki in prebrali nekaj njihovih pesmi. Poustvarjali smo ilustracije po prebranih pesmih. Preizkusili smo se v iskanju in pisanju rim. Pri tem smo se zelo zabavali. Postali smo pravi mali pesniki in zapisali svojo pesem, ki si jo lahko preberete spodaj in sami ocenite, kako dobro na je šlo.

PRVI POMLADNI DAN
(1. A)

Rože cvetijo in rumenijo
in metuljčki letijo ter se smejijo.

Zvončki cingljajo
in se igrajo.

Račka se igra
in veselo čofota.

Žaba plava, se smeji.
Zraven ptiček prileti
in črva ulovi.

učenci 1. a razreda ter učiteljici Alenka in Tina