Obeleženje dneva števila π na OŠ Prule je zdaj že tradicija. Letošnji dogode,  na katetem je prvič sodelovala tudi naša šola, je bil drugačen. Namesto tekmovanja smo se udeleženci odločili za SODELOVANJE.

Pet šol – OŠ Oskarja Kovačiča, OŠ Brinje Grosuplje, OŠ Leskovec pri Krškem, SŠFKZ in OŠ Prule – je združilo moči in pripravilo verigo 3335 π–jevih decimalk ter s tem simbolično podrlo dosedanji slovenski rekord (3333 decimalk). Vsaka od decimalk je edinstvena in unikatna. Veriga decimalk števila π gradi. Gradi vezi med šolami in ljudmi. Povezuje učence različnih starosti, različnih šol, narodnosti, interesov.

Udeleženci vseh petih šol pa smo se v petek, 12. marca 2021, udeležili prvih π–jevih olimpijskih iger, ki so potekale v živo na daljavo in katerih geslo je bilo SKUPAJ GRADIMO LEPŠI, BOLJŠI SVET.

Posnetek prireditve

Veriga PI-jevih decimalk