Kot vsako leto, smo tudi letos prvi teden v oktobru izvajali dejavnosti v okviru tedna otroka. Letošnja rdeča nit je bila misel “Odgovor je pogovor”. V naših barvnih igralnicah smo se z otroki pogovarjali o prijateljstvu in vrednotah. Obrisovali in izrezovali smo naše dlani, iz katerih smo izdelali verigo in drevo prijateljstva. Sončne dni smo izkoristili za pohode in spoznavanje bližnjih gričev.

Dopoldneve smo zapolnili tudi z likovnimi in pravljičnimi dejavnostmi. Vse svoje misli, strahove, jezo, žalost in veselje so otroci lahko zaupali naših malo drugačnim prijateljem, katere smo izdelali v skupinah. Vseskozi nas je vodila pesem Andreja Rozman Roza: NEKAJ TI MORAM POVEDATI in pesem o prijateljstvu:

SEM JAZ, SEM JAZ, SEM JAZ, GRADIM PRIJATELJSTVO,
SEM JAZ, GRADIM PRIJATELJSTVO.

LA, LA, LA. POJDI KAMORKOLI, POJDI VSEPOVSOD,
A V SRCU SVOJEM GRADI SI PRIJATELJSTVO.

Strokovne delavke vrtca Leskovec, Enota Pika Nogavička