V tednu od 20. do 24. januarja 2020 poteka Teden pisanja z roko. Pisanje z roko je izvirna spretnost, ki zagotavlja dolgotrajnejšo pozornost in celovitejše delovanje možganov. Ko pišemo z roko, razvijamo finomotorične spretnosti, utrne se nam več idej in misli tečejo gladko. Informacije zapisane z roko si tudi dlje časa zapomnimo. Medtem ko pišemo z roko se umirimo, skoncentriramo na besedilo, ki ga bomo zapisali in si vzamemo čas zase. Pri tem izražamo spoštovanje in naklonjenost do naslovnika ter si zagotovimo, da bodo naši možgani v dobri formi tudi takrat, ko bomo starejši.

Pisava vsakega izmed nas je odraz naše osebnosti, je unikatna in neponovljiva. Niti dve pisavi na svetu nista enaki. Osupljivo, kajne?

S svojim rokopisom je pobudo podprl tudi Minister za izobraževanje, znanost in šport Jernej Pikalo ter številne znane osebnosti.

Na to tematiko si lahko ogledate tudi video posnetek.

Pripravila: Marina Sokolovič