Drugi planinski izlet je bil poseben, saj je bil dvodnevni. V petek, 18. 10. 2019, se je 69 članov planinskega krožka odpravilo na pohod, v okolici naše osnovne šole. Pot nas je vodila skozi gozd. V gozdu so otroci postavili bivake in pomalicali, nekateri kar v svojih bivakih. Pot smo nadaljevali mimo Lok, Leskovca, “Zajčkov” ter Veniš. Proti šoli smo se vrnili ob mraku. Sledila je peka hrenovk na prostem, večerni kino in spanje v šoli. Naslednje jutro pa smo se kot pravi planinci ob 6.00 zbudili, zajtrkovali in se ob 7.30 že odpravili proti Grmadi (488 m). Na poti do vrha smo se nekajkrat ustavili, ob 10.30 pa v sončnem vremenu prišli do Planinskega hrama na Grmadi, kjer smo se okrepčali. Pot proti domu je bila nekoliko krajša, a vseeno je sledilo dodobra zasluženo kosilo. Prijetno utrujeni in polni lepih vtisov smo se vrnili proti šoli.