OŠ Leskovec, enota VRTEC VILA stremimo k dobrobiti in našemu poslanstvu vrtca VSAK DAN, DAN ZA OTROKA. Prav naša vizija se krasno sovpada z letošnjim vodilom tedna otroka: NAŠE PRAVICE. Ena od glavnih otrokovih pravic, je tudi pravica do igre, ki jo pri nas razširjamo in nadgradimo vsak dan s smiselnimi segmenti vzgojnega procesa, podprtimi z veliko mero čuječnosti pri otrokovi osnovni raziskovalni dejavnosti-igri.

Enota Vila se je v tednu otroka še bolj povezala. Začeli smo s skupnim pohodom v gozd in uživali smo v njem mali in veliki v pestrosti ponudbe, ki jo ta naravni habitat nudi. Nadaljevali smo z zelo zanimivo in nikakor ne zadnjo tovrstno izkušnjo. Z enoto Pika Nogavička smo namreč za en dan zamenjali igrišče. Sredina tedna je bila namenjena dekoraciji enote s pridihom jeseni. Četrtek je bil dan odprtih vrat naše enote med igralnicami in dan, ko je dišalo po slastni jabolčni piti. Petek pa je zasluženo dobil lento najbolj slastnega dneva tega tedna, saj so otroci sodelovali pri pripravi bučne juhe in mafinov z bučnimi semeni. Poleg teh gurmanskih dobrot iz buč, pa je piko na i dodal tudi pečeni kostanj. Z gibalnimi igrarijami na igrišču, pa smo pridobljene kalorije tudi koristno porabili in seveda vse začinili skozi vse dneve z obilico dobre volje, nasmejanih obrazov naših otrok in seveda tudi nas, strokovnih delavk.

Mali in veliki iz enote Vila