16. 11. 2018 smo obeležili mednarodni dan strpnosti. V 2. D razredu smo ta dan namenili pogovoru o strpnosti in nestrpnosti v šoli in med poukom, v 2. C razredu so se posvetili pogovoru o strpnosti v družini, 2. A razred pa se je osredotočil na letošnjo temo, ki je bila pogovor o obrekovanju. Skozi pravljico Pekarna Miš maš so lahko otroci spoznali, kakšne posledice ima lahko obrekovanje in zopet, kako je to povezano z našo nestrpnostjo in zavistjo. Omenjeni razredi so naredili tudi likovne izdelke, ki smo jih obesili na oglasni deski nižje stopnje. Na višji stopnji pa sta učenca Luka Cvelbar in Ardonis Aliu izdelala plakat, ki prikazuje strpnost v šoli in v svetu.

1. in 2. razredi smo imeli v torek, 27. 11. 2018 lutkovno-glasbeno predstavo Dinozaver Tiko in veliki zob, s katero je bilo skozi živalske like predstavljena nestrpnost in kako Vila Eksena Dinozavru Tiku pomaga do strpnosti do sebe in posledično do drugih. Njeno veliko sporočilo je bilo, da imamo pravico do tega, da smo nepopolni, in da smo tudi takšni kakršni smo, vredni ljubezni in sprejetja.