Prvi dan

Prišel je težko pričakovani 5. junij, ko smo se zopet odpravili v šolo v naravi – Nerezine. Zbrali smo se pred osnovno šolo Leskovec pri Krškem in se v zgodnjih jutranjih urah odpravili proti Nerezinam. Potovanje je potekalo brez težav in že takoj po prihodu v naselje Bučanje nas je čakala pripravljena miza (zanjo so poskrbeli učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško) za kosilo. Po kosilu smo se odpravili v hiške, kmalu zatem pa nas je že čakal prvi dan na morju. Izkoristili smo ga, saj je bilo vreme naklonjeno, temperatura vode pa tudi. Otroci so se spoznali z morjem in prvimi elementi plavanja 🙂 . Ob 18:00 smo odšli na zasluženo večerjo, zatem pa na večerno igro z žogami. Lep večer še naprej in se oglasimo jutri 🙂

 

Drugi dan

Drugi dan smo pričeli naspani in v pričakovanju novih dogodivščin. Na plaži smo pričeli z vodnimi aktivnostmi, ki smo jih popestrili z osnovami potapljanja (potapljaško društvo Krško). V senci pod borovci je istočasno potekalo tekmovanje v prstometu. Sledilo je kosilo in zaslužen počitek. V popoldanskih urah smo nadaljevali z učenjem plavanja, večer pa zaključili s pohodom v Nerezine na odličen sladoled 🙂

 

Tretji dan

Tretji dan nas je pričakalo oblačno vreme, ki pa nam ni vzelo poguma in sunkovito smo se odpravili na orientacijo 🙂 . Otroci so odlično opravili s progo in zasluženo odšli na kosilo. V času počitka so otroci vadili in izpopolnjevali točke za večerni nastop. Popoldan smo namenili izpopolnjevanju plavanja in kljub slabem vremenu vstrajali do konca 🙂 . Večerjo smo z užitkom pojedli in se pripravili na večerno akcijo 🙂 . Točke so odlično uspele in z veseljem smo se odpravili na spanje 🙂 . Se vidimo jutri 😀

 

Četrti dan

V soboto smo se zbudili v oblačno in utrujeno jutro. Vreme nam v dopoldanskem času ni bilo naklonjeno zato smo si čas popestrili z umetnostnimi dejavnostmi. Izdelovali smo izdelke iz gline in oglja. Proti popoldnevu se je vreme izboljšalo in hitro smo izkoristili čas do kosila za kopanje. Sledil je zaslužen počitek in popoldansko učenje in izpopolnjevanje plavanja. Dan smo zaključili z obiskom Nerezin, kjer so si otroci kupili spominke za svoje prijatelje in najbližnje. Jutri nas čaka pester dan z ogledom zgodovinskega mesteca Osor. Do takrat pa en lep morski pozdrav.

 

Peti in šesti

In smo pri koncu naše šole v naravi 🙂 . Nedelja se je začela s potovanjem z ladjico Krško na ogled mesta Osor, večer pa se je končal z igrami brez meja in krščenjem gusarjev 🙂 . Danes še hitro malo na plažo, po kosilu pa domov 🙂 . Se vidimo okoli 18.30.