OŠ Leskovec pri Krškem je gostila občinsko tekmovanje “Kaj veš o prometu?”. Tekmovanje je potekalo v torek, 15. 5. 2018. Tako kot vsako leto je tudi letos tekmovanje obsegalo teoretično znanje preko spletne podpore, spretnostno vožnjo na poligonu in vožnjo po cestnih površinah v okolici šole.

Osnovnošolci so tekmovali na kolesih, srednješolci na skuterjih.

Ekipo OŠ Leskovec pri Krškem so sestavljali Jakob Urbanč, Davorin Žitnik, Anže Koretič, Matija Felicijan in Tadej Lekše (rezerva). Osvojili so prvo mesto in za zmago prejeli pokal.

Med posamezniki si je prvo mesto delil Matija Felicijan (enako število točk kot tekmovalec iz Krškega). Za zmago je prejel zlato medaljo in praktično nagrado.  Priboril si je pravico zastopati občino Krško na državnem tekmovanju, ki bo v soboto, 26. 5. 2018 na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Čestitke ekipi in Matiju Felicijanu. Veliko sreče na državnem tekmovanju!

Mentor: Franci Žibert