V petek, 7. 10. 2016, smo na šoli izvedli športni dan, ki smo ga poimenovali Uživajmo v zdravju. Vsi učenci od 1. do 9. razreda so spoznavali zakonitosti zdrave prehrane in se pogovarjali o pomenu gibanja za njihov zdrav razvoj. Učitelji smo jih želeli opozoriti na količino sladkorja v predpripravljenih živilih. Najprej so si na to temo ogledali prispevek, ki je bil predstavljen na PopTV. Nato so skušali sami s kockami sladkorja prikazati, koliko sladkorja vsebuje posamezno živilo (npr. sadni sokovi, voda z okusom, čokoladni kosmiči, sadni jogurti itd.). Marsikdo je bil nad tem presenečen in kar nekaj učencev je sklenilo, da opustijo določeno nezdravo hrano.

V nadaljevanju smo izvedli kros, tokrat v pravem pomenu besede, saj so učenci tekli čez drn in strn. Odpravili smo se na travnik pod Mladinskim centrom. Učenci so se potrudili po svojih najboljših močeh, a na stopničkah so v vsaki kategoriji lahko samo trije. Vsem čestitamo za trud in individualni uspeh. Ugotovili smo, da v zdravju res lahko uživamo.

Tanja Lakner

 

Tudi učenci so zapisali nekaj besed o tem dogodku.