Tudi v letošnjem šolskem letu je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje HITRO IN ZANESLJIVO RAČUNANJE – tekmuj sam s seboj, s časom in s sošolci. Tekmovanja se je udeležilo 139 učencev od 1. do 9. razreda. Učenci so tekmovali v 4 starostnih skupinah in tekmovanje je potekalo v treh krogih. V vsakem krogu so se pomerili v izvajanju različnih računskih operacij v različnih množicah števil.

Hitr_zan_rac_01

Učenci so dosegli zelo lepe rezultate, za kar jim iskreno čestitamo. Najboljši rezultat in s tem tudi uvrstitev na državno tekmovanje je dosegel učenec 9. a razreda, Aleksander Bajc, za kar mu iskreno čestitamo. Aleksander se tega tekmovanja udeležuje vsako leto in moramo ga pohvaliti, da vsako leto žanje boljše rezultate. Na državno tekmovanje iz Hitrega in zanesljivega računanja se mu je uspelo uvrstiti že četrtič. Letos je državno tekmovanje potekalo v Murski Soboti in sicer 20. 2. 2016. Na državno tekmovanje se je uvrstilo najboljših 10 tekmovalcev iz cele Slovenije in iz vsake starostne skupine, ki so se potem pomerili v peteroboju. Moramo omeniti, da se je na državno tekmovanje zelo težko uvrstiti, kajti konkurenca iz cele Slovenije je zelo močna. Aleksander je bil na državnem tekmovanju zelo uspešen. Zelo dolgo je zasedal prvo mesto, a na koncu sreča ni bila na njegovi strani. Končal je na šestem mestu, kar je zelo lep rezultat, kajti razlika med tretjim in šestim mestom je zgolj 448 točk. Še enkrat iskrene čestitke Aleksandru in vsem učencem, ki so se udeležili šolskega tekmovanja v Hitrem in zanesljivem računanju.

Hitr_zan_rac_02

Hitr_zan_rac_03

Hitr_zan_rac_04

Hitr_zan_rac_05

Hitr_zan_rac_06

Hitr_zan_rac_07

Katarina Gerjevič, mentorica