V nedeljo 4. 10. 2015, je v Krškem pred nakupovalnim centrom Qlandia potekala tekaška prireditev “KRŠKO TEČE”. Tekmovanje je že stalnica v repertoarju športnih prireditev v občini Krško. Tokrat pa je bilo drugače, saj so tekači poleg teka na 5km prvič v Krškem premagovali tudi razdaljo polovičnega maraton v dolžini 21.1km. Na tekmovanju so OŠ Leskovec pri Krškem učenci zastopali v vseh tekih in sicer Maj Valentinc (21,1 km), Lana Valentinc (5 km), Lina Županc, Nina Pirc, Mateja Omerzel, Ajda Dimnik (Osnovnošolski tek deklice 400 m), Jaka Baznik, Peter Colner, Vital Sliškovič, Andrej Rošker, Luka Ilievski (Osnovnošolski tek dečki 400 m), Luna Ilievska, Daša Arnešek, Lorna Zaturoski, Ella Ana Sliškovič, Kaja Dobrovnik, Iva Arh, Staša Molan, Ana Baznik (Osnovnošolski tek deklice 800 m). Vsem udeležencem teka iskreno čestitamo.

Tekmovanje je bila odlična generalka pred prihajajočim tekaški praznikom, ki bo v Ljubljani potekal 24. 10. 2015 – 25. 10. 2015, seveda tudi z udeležbo učencev OŠ Leskovec pri Krškem v čim večjem številu.

Lep športni pozdrav,

Egon Ivanjšek