Čas zimskih počitnic je na Osnovni šoli Leskovec zopet potekal delovno in v duhu učenja našega jezika, navad, kulinarike in še in še. Zaposleni pri Projektu UVOP (Uspešno vključevanje otrok priseljencev) Vesna Perić in Sanja Antolič sta namreč izvedli dve podaktivnosti projekta – Šolo slovenščine za mame otrok priseljencev in Nadaljevalnico, stopnjo 2. Prvo je obiskalo 9 mam, ki so v Slovenijo prišle skupaj s svojo družino s Kosova, Makedonije in/ali Bosne in Hercegovine. Cel teden so štiri ure dnevno spoznavale slovensko kulturo, naše običaje, si izmenjale razne kulinarične skrivnosti in se učile raznih konverzacijskih vzorcev (v trgovini, na banki, v šoli, pri zdravniku …). Multiplikatorki sta bili nad njihovim zanimanjem, uspešnostjo in željo po učenju slovenščine izjemno zadovoljni.

Popoldanske urice učenja so bile tokrat rezervirane za otroke priseljence, ki so želeli še bolj utrditi že usvojeno znanje slovenščine. Delavnico je obiskalo 15 otrok iz Osnovne šole Leskovec, Šolskega centra Krško-Sevnica, Osnovne šole Jurija Dalmatina in Ekonomsko-trgovske šole Brežice. Druženja so potekala v obliki dodatnih nalog slovnice, ogleda filmov, igranja prilagojenih igric za širjenje besednega zaklada, igranja vlog in vaje konverzacijskih vzorcev … Otroci so kljub počitnicami vsak dan veselo prebili v šoli in širili znanje slovenskega jezika.